Szkoła samoobrony dla kobiet i smoków

Перевод повести "Школа самообороны для женщин и драконов" на польский язык сделали замечательные Lada Toulik и Ewa Lipińska.

 

Żony moich przyjaciół, znajome dziewczyny i nawet moje pacjentki (czasami oprócz pisania książek zajmuje się masażami rehabilitacyjnymi) często zwracały się z prośbą, żeby pokazać im i nauczyć jakichś efektywnych chwytów samoobrony.

Na ich prośbę przystąpiłem do stworzenia kursu samoobrony dla kobiet, w czym mi bardzo pomógł Sergiej Karpow (bohater mojej książki o wojnie w Afganistanie "Jedwabny szlak"), który nie tak dawno wrócił z kolejnej delegacji. Tym razem na zamówienie Rządu Rzeczypospolitej zajmował się przygotowaniem oddziału wywiadu Wojska Polskiego. I razem ze swoją ukochaną wykonywał kolejne zadanie rosyjskiego dowództwa. Ale o tym mowa będzie później.

Aleksandr Karcew, 2006 r.

 

Read more: Szkoła samoobrony dla kobiet i smoków

Tajemnice Afganistanu

Alexandr Kartsev (www.kartsev.eu)

Перевод статьи "Тайны Афганистана" на польский язык сделала очаровательная Lada Toulik

Świat, w ktorym żyjemy, wydaje sie być znajomy i zwyczajny. Jednak wystarczy zrobić krok w bok, i odrazu się okazuje, że wiemy o nim nadal nie wszystko.
Tuż przed wyjazdem do Afganistanu mój mentor Aleksander Aleksandrowicz Szelokow przypomniał mi słowa Richarda Sorge (słynnego agenta wywiadu radzieckiego w Japonii): 'Aby dowiedzieć się więcej, trzeba wiedzieć więcej od innych. Trzeba stać się interysujacym dla tych, co interysują ciebię.' San Sanycz dał mi na pamiątkę książkę z afgańskimi bajkami i legendami. 'W bajkach przechowywana jest dusza i klucz do zrozumienia każdego ludu' - tak powiedział mi na pożegnanie Aleksander Aleksandrowicz i doradził nigdy nie zapominać, że w języku moich nowych 'przyjaciół' rozmawiali i pisali swoje dzieła Ferdousi, Ibn-Sina Awicenna i wielu innych wielkich mędrców z przeszłości. I że kraj, do którego wybierałem sił, wcale nie był tak prymitywnie prosty, jak się wydawało na pierwszy rzut oka.

Read more: Tajemnice Afganistanu

Joomla templates by a4joomla